muzyka alternatywna

Eliot Paulina Sumner - I Followed You Home

Eliot Paulina Sumner,  znana również jako Coco – angielska multiinstrumentalistka, wokalistka i kompozytorka, nagrywająca pod nazwą I Blame Coco. Debiutancki album I Blame Coco, The Constant, został wydany w Wielkiej Brytanii 8 listopada 2010. Sumner jest córką Stinga i aktorki Trudie Styler.

T.Love - Old Is Gold (2012) 2CD cały album

Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-1012).

„Old Is Gold” to próba pokazania słuchaczom źródeł rock’n’rolla.
Jak mówi Muniek „jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie”.Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown.

T.Love - I Hate Rock'n'Roll (2006) cała płyta

Płyta wielu fanom przypomina stare dokonania grupy T.Love. Całość utrzymana jest w stylistyce rockowej, choć znalazły się na niej też piosenki w konwencji reggae. Na singlach wydano utwory "Gnijący świat", "Jazz nad Wisłą", "Czarnuch" oraz "Ścierwo", do trzech pierwszych nakręcono też teledyski.

Kabanos - Flaki z olejem (2010)

Flaki z olejem

Flaki z Olejem - drugi album studyjny polskiej grupy muzycznej Kabanos, którego premiera nastąpiła 5 czerwca 2010 roku. Album ten, podobnie jak debiutancki, został wydany przez zespół niezależnie, z dystrybucją w całej Polsce przez firmę Fonografika. Płyta zawiera 12 utworów utrzymanych w stylistyce metalu alternatywnego, comedy rocka i hard rocka.

Julia Marcell - It Might Like You (2009)

Julia Marcell - It Might Like You

Debiutancki album polskiej wokalistki, którego wydanie możliwe było dzięki hojności internautów z całego świata.

Płyta została nagrana w Berlinie z kwartetem smyczkowym i czterema perkusistami. Nagrania wyprodukował Moses Schneider. Julia tak wspomina pracę nad "It Might Like You":

Rezerwat - Serce (1987 reedycja 2005)

Rezerwat - Serce

Serce – drugi album łódzkiej grupy Rezerwat. Wydany w roku 1987 nakładem wydawnictwa Wifon. W 2005 album wraz z trzema bonusami został dwukrotnie wydany na CD. Wydawcą był Adam Głowacki oraz Magic Records.

Rezerwat – Serce (1987/2005)
Polish, Rock, New Wave
Wydawca: Magic Records
Nr katalogowy: 987290-3

Tracklist:

Zuch Kazik - Zakażone Piosenki (2014)

Zuch Kazik Zakazone Piosenki

Zuch Kazik, czyli Kazik Staszewski, Mirek Jędras - wokalista i klawiszowiec zespołu Zacier, Andrzej „Izi” Izdebski - producent i gitarzysta zespołu Kazik, Piotr Łojek - muzyk zespołu Elektryczne Gitary i Michał Jędras - perkusista zespołu Zacier, interpretują najpopularniejsze piosenki śpiewane przez Polaków w latach 40-tych, 50-tych, a nawet 60-tych, wywodzące się z czasów komunizmu.

Piotr Bukartyk - Przystanek Woodstock (2012)

Samplerate:        44100 Hz
Channels:          2
Bits per sample:   16
Bitrate:           952 kbps
Codec:             FLAC

Track:

Strony

Subskrybuj muzyka alternatywna