internet

Czy będziemy świadkami upadku obecnego imperium internetu?

Internet i przyszlosc

W wirtualnym świecie nic nigdy nie jest dane na zawsze. O tym przekonały się na własnej skórze takie potęgi jak: IBM, Commodore, Yahoo, Aol, Nokia, Motorola, BlackBerry, Netscape Navigator, Winamp czy twórcy Symbiana pierwszego mobilnego systemu. Jeszcze nie tak dawno większość z tych firm zajmowała topowe pozycje na rynku i była kojarzona z najlepszymi markami świata. Dziś można powiedzieć, że praktycznie nie istnieją lub ledwo dyszą.

Kategorie:

Przydatne adresy Google jakie warto znać i odwiedzić

Usuwanie i kontrola danych z Google

W dzisiejszych czasach trudno szukać takiej osoby, która nie korzystała by z ogromnego wachlarza usług Google. Serfując po Internecie za pośrednictwem największej wyszukiwarki świata, musimy myć świadomi, że przy pomocy zaawansowanych technik śledzenia, Google zbiera cenne informacje o naszych poczynaniach. Jak to w biznesie często bywa nie ma nic za darmo.

Kategorie:

W pazurach hegemona Google

Internetowy hegemon Google

Korzystając z darmowych usług wirtualnych należy pamiętać, że np. firma Google to nie jest dobry wujek z walizką pełną dolarów czy mesjasz, który za darmochę rozda wszystkim po równo - absolutnie tak nie jest. Google to przede wszystkim potężna prywatna korporacja, której głównym zadaniem jest inwigilacja i zarabianie pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy.

Kategorie:

Wyświetlanie displayowych banerów reklamowych odchodzi do lamusa

reklama tekstowa i display

Zarabianie na wyświetlaniu tekstowych banerów reklamowych i displayowych z animacjami graficznymi, zanika na stronach internetowych. Obecnie tego rodzaju kampanie uważane są za całkowicie nie skuteczną formę promocji w sieci. Przyczyna jest prosta, wzrost użytkowników z zainstalowanymi wtyczkami blokującymi skrypty kodów i ślepota banerowa. Statystyki dowodzą, że polscy internauci w 80% używają tak zwanych blokerów i liczba z roku na rok stale rośnie. I niech sobie dalej rośnie, tak bogata firma jak Google zawsze znajdzie odpowiednie rozwiązanie.

Kategorie:

MyTorrent Pro: Advance Torrent App za darmo na Android

Aplikacja MyTorrent Pro Advance Torrent

Promocja płatnej aplikacji MyTorrent Pro: Advance Torrent App w wersji premium dostępna na Google Play za darmo. Jest jednym z lepszych narzędzi dla telefonów komórkórkowych z systemem Android do pobierania lub wysyłania plików z sieci P2P. Dzięki aplikacji można kontrolować proces połączeń, ilość wysłanych danych na tracker, zmieniać prędkość uploadu, lub za pośrednictwem systemu banowania ograniczać dostęp wybranym użytkownikom. Pogram również nawiązuje zdalne połączenia z domowym komputerem stacjonarnym.

Kategorie:

Zwiększ wygodę i bezpieczeństwo, blokuj kody śledzenia i mechanizmy tropiące

Narzedzia blokujace sledzenie

Internet to potężne wirtualne narzędzie z którego każdego dnia korzysta ponad połowa ludzi na świecie. Użytkownicy surfują po sieci i odwiedzają witryny, które często stosują różne mechanizmy monitorowania. Większość serwisów korzysta z narzędzi pozwalających śledzić ilości odsłon, czas spędzony na stronie czy zaangażowanie użytkownika.

Kategorie:

Kilka przydatnych porad jak bezpiecznie korzystać z komputera w Internecie

bezpieczeństwo komputera w sieci

W obecnych czasach rozwój technologii sprawił, że z sieci i komputera korzysta prawie każda osoba bez względu na wiek. Ogromny postęp cywilizacyjny sprawił, że Internet stał się bardzo popularną i wygodną formą komunikacji.

Za jego pośrednictwem można w kilka sekund nawiązać rozmowę z przyjaciółmi mieszkającymi na drugim końcu świata, wykonać przelewy bankowe, grać online w ulubioną grę, słuchać muzyki, oglądać filmy czy zrobić zakupy w sklepie internetowym. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które każdemu z nas znacznie ułatwia życie.

Kategorie:

Joomla instalacja kultowego CMS'a w polskiej wersji

Instalacja CMS Joomla

Joomla prawie doskonały całkowicie darmowy system zarządzania treścią. Nie jest skomplikowany w obsłudze i posiada przyjazny elegancki panel administratora. Bardzo dobry do prowadzenia małych blogów tematycznych, stron firmowych, sklepów online oraz potężnie rozbudowanych portali internetowych. Silnik ma niewielkie wymagania techniczne, co ważne nie obciąża serwera, dlatego nawet przy dużej liczbie użytkowników spisuje się doskonale.

Instalacja Joomla przebiega bardzo sprawnie. Jedyny warunek to musi być na serwerze włączona obsługa PHP z dostępem do bazy MySQL.

Kategorie:

Psychopata w sieci, jak rozpoznać taką osobę i jego zachowania

zachowania psychopaty w Internecie

Wyobraź sobie, że Internet to takie duże miasto, gdzie po ulicach spacerują setki tysięcy ludzi i nagle, ktoś Cię zaczepia nawiązując rozmowę. Osoba choć całkiem obca i nie widzisz jej twarzy, to na pierwszy rzut oka wydaje się być miła, sympatyczna, uśmiechnięta i dobrze ułożona. Jednym słowem, sprawia pozytywne pierwsze wrażenie.

Jednak świat wirtualny bardzo różni się od tego realnego. W świecie wirtualnym nie mamy zielonego pojęcia, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie kabla, jak wygląda i czy faktycznie jest tą osobą, za którą się podaje?

Kategorie:

Twitch uniwersalna platforma streamingu gier, jak zacząć zarabiać forsę

Twitch jak zarobic na streamach gier

Grając w ulubioną grę można połączyć przyjemne z pożytecznym i dodatkowo na tym zarobić nie małe pieniądze. Takie możliwości oferuje znana platforma streamingu jaką jest Twitch. W odróżnieniu od innych serwisów, skupia ogromną liczbę użytkowników i fanów gier.

Dobre przygotowanie się opłaci.

Kategorie:

Strony

Subskrybuj internet