bezpieczeństwo w sieci

Najlepsze wyszukiwarki do anonimowego przegladania-alternatywy dla Google i Bing

Masz dość szpiegowania czy inwigilacji, szukasz alternatywnych rozwiązań dla wyszukiwarki Google, Bing lub Yahoo, nic trudnego, zawsze możesz skorzystać z darmowych rozwiązań, które gwarantują bezpieczne przeglądanie sieci bez żadnego śledzenia. Zbieranie osobistych danych przez ogromne korporacyjne twory, w większości przypadków służą do wyświetlania bloków reklamowych opartych o zainteresowania użytkownika. Dane są gromadzone na serwerach, gdzie tworzony jest profil oparty o historię wyszukiwań i odwiedzanych stron.

Kategorie:

ProtonMail szyfrowana poczta alternatywą dla Gmail od Google

darmowa szyfrowana poczta e-mail

Szyfrowana skrzynka pocztowa ProtonMail to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność i nie chcą żeby ich korespondencja była narażona na inwigilacje. Czym odróżni się ProtonMail od znanych skrzynek potowych e-mail.

Przede wszystkim wiadomości są szyfrowane i można je tylko odczytać po wprowadzeniu ustalonego hasła przez użytkownika. Wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane na serwerach znajdujących się w Szwajcarii ponad 1 kilometr pod ziemią. Urządzenia znajdują się w ogromnych pomieszczeniach wykutych w litej skale.

Kategorie:

Ogranicz szpiegowanie wiadomości e-mail, kilka darmowych szyfrowanych skrzynek

bezpieczne szyfrowane skrzynki e-mail

Szyfrowana poczta e-mail jest doskonałą alternatywą dla użytkowników, którzy nie chcą być inwigilowani i ponad wszystko cenią sobie prywatność w Internecie. Nie od dziś wiadomo, że wielkie korporacje takie jak: Google, Yahoo, Microsoft, Apple i inne, czytają wiadomości e-mail, które w późniejszym czasie są wykorzystywane do celów marketingowych i nie tylko.

Kategorie:

Przydatne adresy Google jakie warto znać i odwiedzić

pomocne strony google

W dzisiejszych czasach trudno szukać takiej osoby, która nie korzystała by z ogromnego wachlarza usług Google. Serfując po Internecie za pośrednictwem największej wyszukiwarki świata, musimy być świadomi, że przy pomocy zaawansowanych technik śledzenia, Google zbiera cenne informacje o naszych poczynaniach. Jak to w biznesie często bywa nie ma nic za darmo.

Kategorie:

Nie daj się śledzić przeglądaj Internet anonimowo, wybierz alternatywę dla Google

anonimowe przegladarki intenetu

Wraz z rozwojem usług internetowych równie szybko powstały zaawansowane techniki śledzenia, które pozwalają wielkim korporacjom zbierać cenne dane o użytkownikach. Zwykły Kowalski wpisując jakieś hasło w wyszukiwarkę Bing, Google czy Yahoo zostawia po sobie ślad, który zapisywany jest na serwerach tych firm. Zbierane informację przeważnie służą do wyświetlania odpowiednich bloków reklamowych zgodnych z zainteresowaniami użytkownika.

Kategorie:

Psychopata w sieci, jak rozpoznać taką osobę i jego zachowania

zachowania psychopaty w Internecie

Wyobraź sobie, że Internet to takie duże miasto, gdzie po ulicach spacerują setki tysięcy ludzi i nagle, ktoś Cię zaczepia nawiązując rozmowę. Osoba choć całkiem obca i nie widzisz jej twarzy, to na pierwszy rzut oka wydaje się być miła, sympatyczna, uśmiechnięta i dobrze ułożona. Jednym słowem, sprawia pozytywne pierwsze wrażenie.

Jednak świat wirtualny bardzo różni się od tego realnego. W świecie wirtualnym nie mamy zielonego pojęcia, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie kabla, jak wygląda i czy faktycznie jest tą osobą, za którą się podaje?

Kategorie:
Subskrybuj bezpieczeństwo w sieci