Wingsuit BASE jumper – ekstremalne skoki

BASE - jest rodzajem ekstremalnego sportu spadochronowego, który polega na oddaniu skoku z różnych obiektów. Najczęściej skoczkowie skaczą z górskich urwisk, wysokich budynków, mostów czy nawet z ogromnych masztów radiowych. Nazwa B.A.S.E. to czteroliterowy skrót i pochodzi od języka angielskiego: Building "budynek", Antenna "antena", Span "przęsło" oraz Earth "Ziemia". Miłośnicy BASE jumping mówią, że w czasie lotu odczuwają niesamowite uczucie wolności i bliskości z naturą. Jednym słowem, są jak szybujące ptaki po niebie.

BASE jumping

Taki lot wiąże się też z ryzykiem utraty życia, ponieważ wiele zależy od panujących warunków pogodowych, co sprawia, że skoczek musi być ciągle skoncentrowany i w żadnym wypadku nie może pozwolić sobie na najdrobniejszy błąd. Ciągłe przezwyciężanie strachu, wiąże się z gwałtownym uderzeniem adrenaliny, która często bierze górę nad cienką barierą życia i śmierci. Osoby uprawiające BASE jumping, należą do elity w ekstremalnych sportach wyczynowych, mówią, że to co robią można nazwać, szaleństwem lub uzależnieniem.

B.A.S.E. jumper nie może sobie pozwolić na pewność siebie, musi pamiętać o starannym złożeniu czaszy w plecaku, ponieważ w czasie lotu pokonuje niewielki dystans, przelatując w bliskiej odległości od różnych przeszkód na niskim pułapie od ziemi.

Żeby zostać skoczkiem BASE trzeba wykazywać się żelaznym zdrowiem, ukończyć kurs spadochronowy oraz oddać minimum 200 skoków z samolotu. Lecz to nie wszystko - nowo upieczony kandydat base jumper, musi jeszcze dokonać zakupu kombinezonu Wingsuit. Ponoć najlepsze i najbezpieczniejsze, które zapewniają doskonałą sterowność, są to stroje Vampire 4 produkowane przez firmę Phoenix Fly. Cena za jedną sztukę to bagatela 1200 Euro.

Film przedstawia obraz z kamery szybującego lotnika BASE, który w cudownej scenerii przelatuje między skalistymi górami w Chińskiej prowincji Hunan.

Wideo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
1 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.