W Anglii krzyżowano ludzi ze zwierzętami

Brytyjska prasa ujawniła szokujące informacje o tajnych laboratoriach, gdzie krzyżowano ludzi ze zwierzętami. Badania prowadzono w trzech renomowanych uczelniach brytyjskich: Warwick University, King’s College London i Newcastle University. Jak donosi dziennik „Daily Mail” – na tych uczelniach udało się naukowcom stworzyć ponad 155 takich hybryd krzyżówki człowieka i zwierząt. Powstałe w ten sposób zarodki miały przysłużyć się medycynie. Lekarze mieli nadzieję, że macierzyste komórki pozyskane z embrionów, pomogą w opracowaniu leków na ciężkie i trudne do wyleczenia choroby, które od wieków dręczą ludzkość.

Tajemnicze doświadczenia wyszły na jaw kiedy w laboratoriom skończyły się pieniądze na kontynuowanie prac. Jak się okazuje, że prowadzone praktyki przez brytyjskich naukowców nie są wcale nielegalne. Uczeni po prostu korzystali ze specjalnego prawa, które daje im takie możliwości badawcze. Zielone światło do prowadzenia tego typu badań dała ustawa „Human Fertilisation Embryology Act”, która powstała w 2008 roku.

Legalizuje ona hodowle różnego rodzaju ludzko-zwierzęcych hybryd. Począwszy od pobranych od zwierząt jajeczek zapładnianych ludzką spermą, aż po wszczepianie jąder ludzkich komórek do komórek zwierzęcych. Naukowcy którzy prowadzili te badania tłumaczą, że nie robili niczego wbrew prawu, a także, że działali zgodnie z ustawą niszczyli ludzko-zwierzęce hybrydy w ciągu 14 dni od ich powstania.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
4 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.