Tak będzie wyglądała baza na Księżycu

Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej wpadli na ciekawy pomysł wybudowania na Księżycu nowoczesnej bazy, w której zamieszkają pracujący tam astronauci. Podbój kosmosu znany z wielu filmów i lektur science-fiction powoli przestaje być fikcją. Nowoczesne budowle księżycowe będą miały futurystyczne i realistycznie kształty. Podobne do tych jakie do tej pory mogliśmy podziwiać u filmowych bohaterów pozaziemskich cywilizacji. Pomysłodawcy opracowali projekt ESA wraz z wyspecjalizowanymi firmami zewnętrznymi.

Do budowy elementów konstrukcyjnych wykorzystane będą drukarki 3D . Materiał jakiego użyją specjaliści do budowy bazy w 90 procentach będzie pochodził ze skał i pyłu księżycowego, co pozwoli na ogromne oszczędności. Drukarki z użytego budulca wyprodukują półtora tonowe bloki ścienne, które nie tylko będą chronić przebywających tam ludzi przed dekompresją, ale sprawia,że nie przedostanie się do wewnątrz promieniowanie kosmiczne.

Elementy grubych ścian nośnych w księżycowych budynkach zapewnią doskonałą izolację przed gorącem i zimnem . Cała konstrukcja skonstruowana będzie tak,że w dowolnym momencie, pojedynczy moduł można rozbudować o kolejne, tworząc tym samym dodatkowe pomieszczenia wyposażenia bazy.

Obejrzyj fotografie z wizualizacją księżycowej bazy

kosmonauci w bazie na ksiezycu

drukarka 3d blok konstrukcyjny sciany bazy ksiezycowej

drukarka 3d i sciana modulu bazy ksiezycowej

wizualizacja model bazy ksiezycowej

moduly bazy ksiezycowej widziany z gory

widok z gory cala baza na Ksiezycu

pojazdy i astronauci w bazie ksiezycowej

nasa artystyczna wizja wygladu bazy na Ksiezycu 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
3 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.