Ślizgacze elektryczni - ludzie naładowani prądem

Na świecie jest wiele zagadek, które z braku wiedzy często zaliczamy do zjawisk nadprzyrodzonych. Nawet w obecnych czasach kiedy mamy dostęp do najnowszych technik, trudno jest wyjaśnić takie zjawiska, więc pozostają do końca naukowo niewyjaśnione. Zapewne mało kto słyszał o niewytłumaczalnym przypadku naładowania ludzi dużym prądem elektrycznym. Takie osoby nazywane są przez ekspertów ślizgaczami elektrycznymi. Przypadek poruszono na antenie Discovery i National Geographic w dokumencie "Ciemna strona nauki".

Na tą rzadką przypadłość "choruje" niewiele osób, jak się okazuje nie jest nowym zjawiskiem. W dawnych czasach ludzi rażących prądem, uznawano za diabłów i potwory. Często ich wypędzano z domostw, pozostawiając na pastwę losu, a nawet mordowano. Współczesna medycyna odnotowała kilkanaście różnych przypadków, na które po dziś dzień nie znaleziono rozwiązania.

Ślizgacze elektryczni podobnie jak kondensatory są naładowani bardzo silnym ładunkiem elektrycznym. W kontakcie z innymi ludźmi czy urządzeniami elektrycznymi. Nagle wyładowują silne pole elektromagnetyczne niszcząc urządzenia czy rażąc prądem inne osoby.

Niekiedy oddziaływanie pola elektromagnetycznego jest tak mocne, że ładunek potrafi przeskoczyć na odległość kilkunastu metrów. Instalacje elektryczne w pobliżu, których znajduje się człowiek akumulator, są zakłócane, uszkadzają się lub całkowicie wyłączają. Zmagazynowany w ciele ślizgacza silny ładunek elektryczny, jest uwalniany bez kontroli. Osoba cierpiąca na tą przypadłość, nigdy nie wie w którym momencie porazi prądem.

Ślizgacze często mają kłopoty z urządzeniami wyposażenia gospodarstwa domowego, jak również cierpią z powodu braku życia towarzyskiego. Ludzie baterie często są osobami osamotnionymi, ponieważ kto chciałby podać rękę na przywitanie, żeby zostać boleśnie porażonym prądem.

Najgłośniejszym udokumentowanym przypadkiem medycznym niekontrolowanego magazynowania wysokiego napięcia w ciele ludzkim, jest sprawa amerykańskiej dziewczynki Jennie Moran. Mieszkała ona wraz z rodziną w małym miasteczku Sedalia w stanie Missouri. Kiedy miała kilka lat, potrafiła mocno razić prądem swoich rodziców, niszczyć sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Organizm dziecka generował niezwykle silny ładunek prądu elektrycznego, był na tyle mocny, że dotknięcie dziewczynki przez kogokolwiek, powalało taką osobę natychmiast na ziemię i groziło poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Przypadkiem Jennie Moran zainteresował się Dr. Ashcraftnie z Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego. Naukowiec przeprowadził szczegółowe badania mieszkania Jennie, sprawdził materiały z jakich zbudowano dom. Podczas badań okazało się, że wyposażenie domu jak wykładziny, łóżko czy inne elementy wykończeniowe nie elektryzują się oraz czy nie mają wpływu na magazynowanie prądu w organizmie dziecka. Przebadał też ubrania dziewczynki pod kątem elektrostatycznym i wynik był podobny. Aby rozwiązać zagadkową przypadłość, zaprosił Jennie do swojego gabinetu. Podłączył ją pod oscyloskop i sprawdził kiedy pojawia się największy prąd.

Podczas trwania doświadczenia zadawał dziewczynce różne pytania oraz pokazywał obrazki. Okazało się, że widmo oscyloskopu wskazywało największe parametry, gdy dziecko reagowało emocjonalnie czy denerwowało się. Mimo starań doktorowi nie udało się rozwiązać zagadki. Według teorii jaką opracował Ashcraftnie, nagłe pojawianie się dużego ładunku elektrycznego u takich osób, ma wpływ suchość skóry, oddech i nerwy.

Prawdopodobnie to są główne przyczyny tej paranormalnej dolegliwości. Jedno jest pewne, że w nagły nie kontrolowany sposób, podczas kontaktu ślizgacza z innymi osobami zmagazynowany ładunek zostaje błyskawicznie uwalniany i mocno razi prądem. Co doktor doświadczył na własnej skórze. Jak dotąd we wszystkich przypadkach porażeń przez ślizgaczy elektrycznych, medycyna zebrała tylko dowody nie udzielając żadnego racjonalnego wyjaśnienia.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
6 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.