Poradnik z opisami magicznych sztuczek i trików iluzjonistycznych

Z artykułu dowiesz się jak wykonać sztuczki magiczne i pokazy iluzjonistyczne. Samodzielnie nauczysz się w kilka minut ciekawych trików, które możesz prezentować w kręgu swoich przyjaciół. Sztuka iluzjonistyczna nie jest trudna - tylko trzeba wiedzieć jak ją wykonać. Poniżej znajdziesz wiele ciekawych opisów ze sztuczkami. Opanowanie ich zagwarantuje Tobie i Twoim znajomym dużo fajnej zabawy. Zdobytą wiedzę możesz wykorzystać na imprezach, spotkaniach rodzinnych i wszędzie tam, gdzie będziesz miał widzów. Życzymy udanej zabawy.

Poradnik ze sztuczkami magicznymi

ZNIKANIE PRZEDMIOTU

Do wykonania tej sztuczki będziesz potrzebował: chusteczkę, mały przedmiot (np. kostkę) i gumkę. Ukrywając jedną rękę - na jej środkowym i wskazującym palcu napinasz gumkę. Drugą ręką wyciągasz z kieszeni chusteczkę, którą rozkładasz na ręce z gumką.

Na środku chusteczki kładziesz kostkę. Wykonując szybki ruch, palcami od spodu napinasz gumkę na kostkę przez materiał. Gdy teraz chwycisz za róg chusteczki drugą ręką i strzepniesz ją, to kostka przytrzymana gumką pozostanie w chusteczce. Dla widza - kostka zniknęła. Chusteczka powinna być dostatecznie duża, a sztuczka wykonana szybko.

GENIALNY MATEMATYK

Poproś widza o napisanie na kartce liczby pięciocyfrowej. Następny widz niech dopisze pod nią swoją liczbę pięciocyfrową. Trzecią liczbę wpiszesz sam,czwartą widz, a piątą ty. Następnie poproś widza, aby dodał te liczby - ty możesz podać wynik natychmiast.

Wystarczy, że na 3 i 5 miejscu wpiszesz taką liczbę, która zsumowana ze stojącą wyżej będzie w każdej kolumnie dawała 9. Suma jest łatwa do odgadnięcia, ponieważ zawsze będzie to pierwsza liczba od której odjęto 2 i na początku dopisano 2. Liczb do sumowania może być dużo więcej - regułę już znasz.

+ 4 8 3 7 5
+ 2 6 1 3 7
+ 7 3 8 6 2
+ 5 9 3 2 0
+ 4 0 6 7 9
========
2 4 8 3 7 3

ZGADYWANIE DATY URODZENIA

Poproś kolegę aby pomyślał liczbę oznaczającą miesiąc jego urodzenia, pomnożył ją przez 2 i dodał 5. Tę ostatnią sumę ma jeszcze pomnożyć przez 50, a do wyniku dodać swój wiek liczony w latach. Poproś kolegę o podanie ostatniej liczby i w pamięci odejmij od niej 250.

Dwie ostatnie cyfry otrzymanej liczby dadzą wiek kolegi, a dwie pierwsze jego miesiąc urodzenia (jeśli otrzymana liczba jest trzycyfrowa, to pierwsza cyfra oznacza miesiąc).

PRZECHODZENIE PRZEZ POCZTÓWKĘ

Załóż się z kolegą, że przejdziesz przez pocztówkę - wygrasz zakład.Pocztówkę należy złożyć w pół, równolegle do dłuższej krawędzi. Ostrymi nożyczkami natnij powstały grzbiet co 1/2 cm, tak aby powstał grzebień.

Następnie odwróć pocztówkę o 180 stopni i natnij ją z drugiej strony, tnąc pomiędzy wcześniejszymi nacięciami. Teraz musisz równo przeciąć grzbiet pocztówki od drugiego zęba do przedostatniego.

W ten sposób powstanie długa, zamknięta, zygzakowata taśma, przez środek której można się przecisnąć lub przełożyć ją przez głowę i zsunąć w dół.

MAGICZNA SIÓDEMKA

Zaproponuj koledze aby wybrał sobie dowolną cyfrę w przedziale od 1 do 9.Następnie poproś, aby pomnożył ją przez 2, dodał do wyniku 14, podzielił przez 2 i odjął początkową liczbę. Ty znasz wynik z góry.

Bez względu na to od jakiej cyfry zacznie się liczenie - wynik zawsze wyniesie 7.  (Jeżeli chcesz aby wynik zawsze wynosił np. 9, to zamiast w zadaniu dodawać liczbę 14 musisz dodać liczbę dwa razy większą od wyniku czyli 2 * 9 = 18).

TELEPATIA

Podaj koledze kartkę papieru i poproś aby przerwał ją na trzy równe części. Następnie odbierz od niego kartki dla sprawdzenia czy są równe i poproś go, aby na tych kartkach napisał na przykład dwa kółka i jeden krzyżyk.

Przy podawaniu kartek uważaj, aby krzyżyk postawił na środkowym kawałku kartki, który ma po obu stronach oberwane krawędzie. Kartki składa się teraz i wrzuca do pudełka, a Ty możesz pozwolić na zawiązanie sobie oczu.

Pomimo tego i tak odnajdziesz kartkę z krzyżykiem, bo wystarczy, że przez dotyk odnajdziesz kartkę, której obie krawędzie nie są gładkie.

MAGICZNE ASY

Cztery osoby podają liczby między 10 a 20, a ty odliczasz karty według podanych liczb i za każdym razem wykładasz asa. Magia ? Dla widzów - tak, ale nie dla Ciebie.

Wcześniej musisz przygotować sobie talię kart w ten sposób, że włożysz do niej asy na miejsca: 10, 11, 12 i 13 od góry talii. Następnie prosisz widzów o podanie dowolnych liczb pomiędzy 10 a 20. Niech to będzie na przykład liczba 14.

Odlicz więc 14 kart na stół, obliczając w pamięci sumę cyfr tej liczby (w tym przypadku 5). Ten sam plik 14 kart odlicz jeszcze raz, odkładając 5 kartę na bok i cały odliczony do końca plik połóż na pozostałe karty.

Tę samą operację powtórz z pozostałymi trzema liczbami. Jeżeli wszystko wykonasz dokładnie to odłożone karty okażą się asami.

ORZEŁ CZY RESZKA?

Do wykonania tego triku zaopatrz się w dziewięć jednakowych monet, najlepiej tej samej wartości (mogą być pożyczone od widza) oraz w małe pudełeczko, którym będziesz mógł zakryć dowolną monetę , dobre jest pudełko po zapałkach.

Rozłóż sześć monet na stole , a następnie zaproś jednego z widzów do udziału w tej sztuczce.

Powiedz widzowi, żeby odwrócił dowolne dwie monety jednocześnie. Wcześniej odwróć się jednak plecami w stronę widza, byś nie mógł obserwować ile razy widz odwraca monety. Czynność tę można powtarzać dowolną ilość razy.

Może się zdarzyć, że niektóre monety zostaną odwrócone kilka razy, a inne z kolei w ogóle nie zostaną odwrócone. Kiedy widz skończy, poproś go, żeby dowolną monetę przykrył pudełeczkiem. W ten sposób nie będzie wiadomo, co kryje się pod nim: orzeł czy reszka.

Odwracasz się, wyciągasz z kieszeni jeszcze jedną monetę i zbliżasz ją do pudełka. Mówisz "...odczuwam pozytywne wibracje..." czy coś w tym stylu, a następnie kładziesz monetę na pudełku. Okaże się, że obydwie monety będą zwrócone w tę samą stronę.

Trik ten możesz powtórzyć kilka razy. Na zakończenie utrudniasz sobie zadanie - dokładasz jedną monetę. Teraz będziesz czarował z siedmioma monetami.

Widz odwraca dowolną ilość razy po dwie monety jednocześnie, a następnie zakrywa monetę Ty jednak bezbłędnie odgadujesz, czy pod wieczkiem kryje się orzeł, czy też reszka. Jak to wykonać? Nic trudnego. wystarczy, że zanim widz zacznie mieszać monety, ty policzysz ile reszek, a ile orłów znajduje się na stole.

Żeby nic się nie myliło, omówię przykład na "reszkach". Zapamiętujesz, czy liczba reszek jest parzysta, czy nieparzysta. Po "manewrach" widza odwracasz się w stronę stołu i ponownie zliczasz reszki, czy ich liczba jest parzysta, czy też nieparzysta.

Jeśli będzie taka sama (tzn. przed i po liczba będzie np. parzysta), znaczy to, że pod pudełkiem kryje się orzeł. W przeciwnym wypadku będzie to reszka (z ang: "same head, different tail"). Zwiększenie liczby monet czyni trik na pozór "trudniejszym" w wykonaniu, lecz w rzeczywistości nie ma różnicy. System pozostaje ten sam.

OSTATNI AS

Ten prosty trik możesz wykonać, jeśli zaopatrzysz się w zwykłą talię kart. Rozsypujesz karty na stole, a następnie szukasz czterech asów. Kładziesz je obok reszty kart. Wszyscy widzą cztery asy.

Następnie jedną ręką mieszasz karty w ten sposób, by asy nie były widoczne.Prosisz widza, by ten odszukał wszystkie asy. Mimo usilnych prób, widzowi udaje się tylko odnaleźć trzy asy.

Czwarty as zniknął ze stołu, a pojawił się w twojej kieszeni. Jak to zrobić? Przed prezentacją triku należy odszukać asa karo, wyjąć go z talii i schować w kieszeni spodni lub marynarki.

Wykonując trik musisz odnaleźć trzy pozostałe asy i położyć je na stole. Jako "czwarty as" posłuży ci trójka karo, którą trzeba położyć w ten sposób, by pozostałymi asami zakryć symbole tej karty i widoczny był tylko duży, czerwony znak karo na środku karty.

Trzeba to uczynić umiejętnie, by nikt z uczestników zabawy nie zorientował się. Gdy już to wykonasz, zwróć uwagę widzów na "cztery asy" leżące na stole. Zamieszaj karty, a następnie poproś kogoś, by odszukał wszystkie asy.

Już w tej chwili możesz uśmiechać się pod nosem obserwując wysiłek, z jakim widz poszukuje ostatniego asa...

SZTUCZKA KARCIANA

Odlicz 21 kart z talii i daj je komuś z publiczności do potasowania.Następnie układaj karty w trzech rzędach po 7 kart-pierwszą z lewej, drugą pośrodku, a trzecią z prawej, czwarta lekko zachodzącą na pierwszą itd.

Poproś kogoś aby wybrał jedną z karty żeby zapamiętał, w którym leży rzędzie. Karty w rzędach zsuń w pliki, a plik, w którym leży wybrana karta umieść pomiędzy dwoma pozostałymi plikami.

Następnie układaj karty-j.w,i znów poproś o wskazanie,odpowiedniego rzędu. Następnie znów składasz karty w pliki,a wybrany wkładasz w środek.  I wreszcie po raz trzeci powtarza się kroki,ale tym razem wskazujemy odpowiednią kartę. Będzie nią zawsze czwarta karta we wskazanej kolumnie.

WYKONANIE:
Pokazujesz publiczności 2 karty z góry talii, potem chowasz je do środka. Następnie chwytasz talię od góry i od dołu i wykonujesz taki ruch, żeby wszystkie karty a wyjątkiem górnej i dolnej wypadły.Publiczności będzie się wydawać, że to są te 2 karty, które zapamiętali.

Cały trik polega na tym, aby odpowiednio ułożyć karty przed występem.Powinno to wyglądać mniej więcej tak: od góry talii ÓSEMKA KARO,DZIEWIĄTKA KIER, ÓSEMKA KIER, RESZTA TALII, DZIEWIĄTKA KARO.Publiczność widzi bardo podobne karty do tych, które widziała na początku.

UWAGA!!! Nie należy wykonywać tej sztuczki wielokrotnie, ponieważ może się zdarzyć, że na sali znajdzie się ktoś bystry i odgadnie nasz sekret.

MAGICZNE ZAPAŁKI

Ten prosty w wykonaniu trik możecie wykonać w każdej sytuacji. Do jego wykonania potrzebne ci są dwie zapałki. Zaciśnij lewą rękę, następnie włóż w środek zapałkę główką skierowaną do góry. To samo uczyń z prawą ręką, zaciśnij ją w pięść i poproś jednego z widzów, by włożył drugą zapałkę, tym razem główką skierowaną w dół.

Zwróć uwagę widzów na fakt, że zapałki skierowane są w przeciwnych kierunkach. Poproś widza, by wepchnął całe zapałki do środka zaciśniętych pięści, a następnie powiedz, że sprawisz, by obydwie zapałki były skierowane w tę samą stronę, i to bez otwierania dłoni.

Uderz lekko pięściami o siebie trzy razy. Odwróć dłonie w kierunku widzów i powoli je otwórz. Widzowie zobaczą, że zapałki skierowane są teraz w tę samą stronę. Jak to zrobić? To jest jeden z najprostszych trików, ponieważ działa on automatycznie.

Wystarczy wykonać go dokładnie wg. opisu. Widz odkryje tajemnicę tego triku, jeśli przemyśli wszystko powoli. Dlatego nie można pozwolić publiczności na zbyt długie zastanawianie się, najlepiej więc pokazać od razu kolejny trik z zapałkami, lub inny.

Jeśli jednak znajdzie się bardziej spostrzegawczy widz na sali i odkryje tajemnicę tego triku, potraktuj tę sztuczkę jako żart.

STOJĄCA ZAPAŁKA

Efekt: Iluzjonista wyjmuje z kieszeni pudełko zapałek i prosi jednego z widzów o wybranie dwóch dowolnych. Potem jedną z nich bierze dla siebie, a drugą zostawia dla widza. Następnie poleca mu robić dokładnie to samo co on.

Wykonawca bierze zapałkę i pociera palcem wskazującym oraz kciukiem jej główkę. Widz cały czas robi to samo. Następnie iluzjonista stawia swoją zapałkę pionowo na stole, a ona, o dziwo, stoi w tej pozycji !

Widz także próbuje w ten sposób postawić swoją zapałkę na stole, niestety bez rezultatów .Na zakończenie wykonawca bierze także zapałkę widza. "Magnetyzuje" ją tak jak poprzednio... i stawia ją pionowo na stole !!!

Sekret: Cały trik polega na tym, że podczas pocierania główki zapałki tak naprawdę po prostu ją zwilżamy (wcześniej delikatnie "ślinimy" kciuk). Potem już po prostu stawiamy zapałkę pionowo na stole, główką w dół, na obrusie, a zapałka się do niego przykleja. No i cudowna zapałka stoi pionowo na stole.

Ale uwaga - zapałka musi stać na obrusie !.

ZACZAROWANE JAJKO

Schowaj ugotowane na twardo jajko do kieszeni.Wyciągnij surowe jajko z kapelusza i poproś widzów, aby spróbowali postawić je na stole.Na pewno im się to nie uda. Włóż z powrotem jajko do kapelusza.Niepostrzeżenie włóż do kapelusza również ugotowane jajko.Wypowiadając zaklęcie wyciągnij je i mocno postaw na stole.

GDZIE JEST MONETA?

Wsyp monety do kapelusza. Poproś widza o wyciągnięcie jednej z nich. Teraz odwróć się tyłem, żeby nie widzieć, która moneta została wyjęta.Poproś, by mocno zacisnął pięść, w której trzyma monetę.

Przez kilka chwil wypowiadaj magiczne zaklęcia, po czym poproś widza o wrzucenie monety do kapelusza.Z łatwością ją odnajdziesz,gdyż jest cieplejsza od pozostałych.

ZACZAROWANY BALON

Schowaj jeden balon do drugiego. Nadmuchaj wewnętrzny balon i okręć go nitką. Trochę mocniej nadmuchaj zewnętrzny balon i również zawiąż go nitką. Nakryj balony chustką i przekłuj delikatnie szpilką zewnętrzny balon.

Widzowie usłyszą huk.Sprawnym ruchem zdejmij chustkę. Zaskoczona publiczność zobaczy, że balon jest nienaruszony.

9 KART DAWIDA COPERFFIELD'A

Autorem tej sztuczki jest Dawid Coperffield, jednak nie jest to jeden z jego wielkich trików,tylko prosta karciana sztuczka. Wybierasz osobę i każesz jej wybrać z talii 9 kart. Bierzesz je i możesz dla zmyłki przetasować.

Później pokazujesz osobie jakąś z tych kart (sam jej nie widzisz). Wsadzasz ją z powrotem, niby przypadkowo, koniecznie jako drugą od góry. Pytasz osobę o imię i literując je kładziesz na stół po jednej karcie na literę (jedna na drugą).

Resztę kart kładziesz w takiej kolejności jak są na wierzch tamtych. Teraz musisz wykonać podobną czynność, jednak koniecznie musisz przerzucić 5 kart, np. mówisz: -A teraz moje imię: Antek! (BTW: Dawid też ma 5 liter) I rzucasz 5 kart. Resztę jak zwykle kładziesz na wierzch.

Pózniej, w czasie gdy ty znowu kładziesz karty jedna na drugą wybrana przez ciebie osoba musi Cię zatrzymać mówiąc stop. Jak to zrobi, ty przestajesz przekładać karty i resztę kładziesz ponownie na wierzch.

Sztuczka wyjdzie, pod warunkiem, że zanim osoba powie stop, na stole będą już co najmniej dwie karty. Na zakończenie kładziesz na jedną kupkę 3 karty, na drugą dwie, na trzecią jedną i pokazujesz kolejną kartę. Powinna to być ta właściwa.

JAK Z OBSERWATORA ZROBIĆ JASNOWIDZA?

Mówimy jednemu z obserwatorów, że zrobimy z niego jasnowidza zmuszając go do tego, że z talii rozłożonej na stole, oczywiście grzbietami do góry, wyciągnie nam takie karty o jakie go poprosimy.

Mówimy np.: "Daj króla kier", "Daj Damę kier", "Daj Asa pik". "Teraz ja sobie biorę 9 pik". Po zakończeniu wykładamy karty i okazuje się, że mamy króla kier, damę kier, asa pik i 9 pik

WYKONANIE:

Mówimy jasnowidzowi by dał nam kartę, którą podglądnęliśmy, w naszym przypadku król kier. Oczywiście podający nie ma prawa widzieć jaką kartę podaje...Załóżmy, że dostaliśmy kartę dama kier. Więc mówimy daj mi damę kier. itd.

Na koniec bierzemy kartę, którą podglądnęliśmy mówiąc oczywiście, że bierzemy kartę otrzymaną przed chwilą od jasnowidza. Efekt murowany. P.S. Dobrze jest nie mówić na początku ile kart będziemy brać bo może się zdarzyć, że nasz jasnowidz jako np. 2 kartę weźmie przypadkowo naszą kartę.

Wtedy kończymy numer i efekt jest piorunujący, gdyż wszystko dzieje się bez naszego udziału.

ZACZAROWANE KOLORY- SZTUCZKA Z MAZAKAMI

Wykonawca rozkłada na stole komplet 12 "mazaków". Następnie prosi jednego z widzów o zawiązanie mu oczu. Potem iluzjonista prosi o podanie mu dowolnego flamastra. Chowa go na moment za plecy, po czym oddaje go widzowi .

Teraz prosi widza, aby schował wszystkie mazaki do kieszeni, a następnie odwiązał mu oczy. Iluzjonista mówi, aby jego pomocnik stanął naprzeciw niego, i podał mu swoją dłoń. Wykonawca trzyma ją przez moment i bezbłędnie podaje kolor flamastra, który wybrał widz.

Sekret jest tak prosty, że aż niewiarygodny.Otóż kiedy chowamy mazak za plecami, to szybko go otwieramy, i robimy kreseczkę na kciuku.Kiedy widz podaje nam swoją dłoń po prostu podglądamy kolor kreski na kciuku.

SZTUCZKA Z KARTAMI - CZTERY DAMY

Wykonawca tasuje dokładnie karty, następnie przegląda je po kolei szukając dwóch uroczych pań - damę kier i pik. Wyjmuje je z talii i kładzie na stole. Prosi widza, by wybrał jedną z tych kart.

Karty daje widzowi do rąk i mówi, że wszystkie czynności (wg poleceń iluzjonisty) będzie wykonywał sam widz. Ten wykłada z wierzchu talii po jednej karcie na stół (awersem do dołu).

W dowolnej chwili przestaje wykładać karty, na utworzony przed chwilą pakiet kładzie "swoją" damę (awersem do góry), a resztę kart kładzie na damie. Bierze z powrotem karty do rąk i ponownie wykłada po jednej karcie z wierzchu na stół.

Znów przerywa w dowolnym momencie i na pakiet kart znajdujący się na stole kładzie drugą damę (również awersem do góry). Tak jak poprzednio, resztą kart przykrywa damę.

Następnie całą talię kart rozsuwa wzdłuż stołu (koszulkami do góry). Wśród kart powinny być widoczne dwie wybrane wcześniej damy. Iluzjonista opowiada o tym, że panie często lubią spotkać się i poplotkować.

Jednak te dwie widoczne na stole damy nie bardzo się lubią . Dlatego spotykają się z innymi paniami i obgadują siebie nawzajem, a że nie lubią rozmawiać przez telefon, dlatego spotykają się ze sobą twarzą w twarz.

Po tych słowach iluzjonista wysuwa z talii obydwie damy oraz karty znajdujące się bezpośrednio nad nimi. Po odwróceniu dwóch niewidocznych kart okazuje się, że dama kier plotkowała z damą karo, a dama pik z damą trefl.

SEKRETY TRIKU:
Do wykonania tego triku potrzebna jest zwykła talia kart. Karty tasuje się, następnie szuka wśród nich dwóch dam. Jednak przy tej czynności należy odnaleźć również dwie pozostałe damy i umieścić je po jednej na wierzchu i spodzie talii.

Można to wykonać zaraz po tasowaniu, lecz najpierw trzeba ułożyć odpowiednio karty, a dopiero później wyjąć z talii damy (trzeba zrobić to umiejętnie).

To jest praktycznie cały sekret triku. Załóżmy, że na spodzie talii znajduje się dama trefl. Pytamy widza, którą damę wybiera - czerwoną czy czarną. Jego wybór nie ma praktycznie żadnego znaczenia.

Dajemy mu talię kart i mówimy, by wykładał po jednej karcie na stół. Gdy wyłoży na stół 5 - 8 kart mówimy, że w dowolnej chwili może przestać wykładanie.

Następnie na pakiet kart należy umieścić damę pik. Jeśli widz wybrał właśnie tę damę, to mówimy, by położył swoją kartę na pakiet. Jeśli wybrał kartę czerwoną, sugerujemy mu, by na pakiet kart położył kartę iluzjonisty.

Pozostałe karty kładzie na damie pik. Zauważ, że w ten sposób dama pik spotkała się twarzą w twarz z damą trefl. Widz ponownie wykłada po jednej karcie (jak poprzednio).

Na pakiet kart kładzie pozostałą damę kier i przykrywa ją resztą kart. Po rozsunięciu talii na stole i wyjęciu widocznych dam oraz kart nad nimi możecie z tryumfem odwrócić karty i przerwać paniom pogaduszki.

MAGIK Z DWOMA TALIAMI KART

Do wykonania triku potrzebne są dwie talie kart. Jedna dla ciebie, jedna dla osoby biorącej udział w pokazie. Obydwie talie tasuje się (robi to widz) a następnie wybiera talię dla siebie. Z talii wybiera jedną dowolną katrę, zapamiętuje ją i kładzie na wierzch talii.

Talię przekłada kilkakrotnie.Następnie widz zamienia się taliami kart z iluzjonistą i wyjmuje z niej wybraną kartę.Iluzjonista rozkłada drugą talię i bez problemu znajduje w niej wybraną przez widza kartę.

Sekret polega na tym, że kiedy widz tasuje karty, ty musisz podejrzeć kartę na spodzie jego talii (tzw. karta-klucz). Nie jest to zbyt łatwe, jeśli uczestnik zabawy ma wprawę w tasowaniu, jednak zawsze możesz poprosić go, by przełożył talię i wtedy podpatrzeć kartę.

Jak to nie pomoże, to weź tę talię do rąk i pod pretekstem zabawy ( jakiś wachlarz z kart...itp.) zrób to, co do ciebie należy. Dalej trik wykona widz.

Wybiera kartę z talii, kładzie ją na wierzch, przekłada ile razy chce i dalej jak w opisie. Ty tylko instruujesz go co ma robić i czekasz na wielki finał. Kiedy zamienicie się taliami, twoim zadaniem jest przejrzeć karty i znaleźć w talii kartę którą wcześniej podejrzałeś.

Zauważ, że kiedy talia jest przekładana, kolejność kart jest cały czas zachowana. Pod kartą-kluczem znajduje się karta wybrana przez widza. Teraz możesz już tylko czekać na oklaski.

Ten trik możesz wykonać także przy użyciu jednej talii, jednak wykonanie tego triku z dwoma taliami podwaja efekt sztuki.

MAGICZNE PIŁECZKI

Niezbędne do wykonania tej sztuczki są rekwizyty - kilka identycznych ponumerowanych piłeczek pingpongowych lub innych rekwizytów o takim samym kształcie, krem lub talk.

Iluzjonista prosi widza o zawiązanie opaski na oczach, stojąc tyłem do publiczności trzyma ręce za plecami  i prosi aby wsadzić mu do ręki obojętnie jaką piłeczkę oraz zapamiętać jej numer. Po chwili pozwala na wrzucenie piłeczki z powrotem do pojemnika i wymieszanie ich.

Po rozwiązaniu opaski bezbłędnie odgaduje jaka piłkę trzymał w ręce.Przed przystąpieniem do sztuczki należy nanieść nieznaczna ilość kremu na ręce. Lekko tłusta piłka będzie wyróżniała się spośród innych .

BALON NIE DO PRZEBICIA

Do wykonania triku potrzebne rekwizyty : 2 balony, drut do szycia lub zwykły sztywny drut, przeźroczysta taśma klejąca.Dajesz jednemu z widzów zwykły balon do nadmuchania.

Gdy balon jest już nadmuchany i zawiązany aby nie uszło z niego powietrze bierzesz drut i przebijasz go- skutek- balon natychmiast pęka. Teraz bierzesz kolejny balon i dajesz do kolejnemu widzowi do nadmuchania.

Po związaniu bierzesz po raz kolejny ten drut i przebijasz balon na wylot przez obie ścianki- balon nie pęka!

Zanim balon zostanie nadmuchany na jego wewnętrznej stronie naklej dwa kawałki taśmy klejącej o wymiarach ok 1cm x 1cm po przeciwnych ściankach balonu. teraz gdy przebijesz balon w tych miejscach- on nie ma prawa pęknąć.

Taśmę możesz przykleić także na zewnętrznej stronie balonu tylko staraj się to zrobić w momencie kiedy odbierzesz go od widza i będziesz chciał go przebić drutem.

SEKRETNA LICZBA

Potrzebne rekwizyty - kalkulator, kartka papieru. Do tego triku zostaje zaproszony jeden  z widzów. Prosisz, aby wybrał sobie liczbę z przedziału od  1 do 77, a następnie wykonał kilka operacji matematycznych, po czym wykorzystując sprytny chwyt bezbłędnie odgadujesz liczbę wybrana na początku.

Po wybraniu liczby od 1 do 77 widz mnoży ją przez 3 następnie do wyniku dodaje się 9 i następnie znowu mnoży przez 3.

Na sam koniec do otrzymanego wyniku niech widz doda liczbę otrzymana na początku (np. 50*3=150,  150+9=159,  159*3=477,  477+50=527)Otrzymany wynik niech widz zapisze dużymi literami na kartce.

Wynik jest zapisany w pierwszych dwóch liczbach wystarczy od nich odjąć liczbę 2 - w naszym przypadku jest to 52-2=50.

SZTUCZKA - NIEWYCZUWALNY PULS

Potrzebne rekwizyty - chusteczka.Magik prosi jednego z widzów, aby złapał jego rękę i zbadał puls. Puls stopniowo słabnie, aż prawie całkowicie zanika. Stwarza to wrażenie, że hipnotyzer potrafi sam zatrzymać sobie krążenie.

Przed pokazem iluzjonista wkłada sobie pod pachę zwiniętą chusteczkę zawiązaną na węzeł. gdy magik przyciśnie mocno ramię do klatki piersiowej puls zacznie stopniowo zanikać aż prawie całkowicie zanika.

POZBAWIENIE SIŁY WIDZA

Iluzjonista prosi jednego ochotnika z widowni znacznie silniejszego od magika. Podczas pokazu pokazuje, że jest w stanie całkowicie pozbawić siły osobę uczestnicząca w pokazie.

Magik łączy dwie pięści w ten sposób, aby kciuk skierowany był przed siebie a następnie prosi uczestnika o  ich rozłączenie. ten z całej siły ciągnie ramiona lecz nie potrafi tego dokonać.

Teraz iluzjonista prosi, aby widz zacisnął ręce w ten sam sposób a sam przy pomocy dwóch palców bez problemu rozdziela zaciśnięte pięści uczestnika.

Podczas tego pokazu siła nie odgrywa żadnej roli. kiedy magik łączy ze sobą pięści tak, że stykają się kostkami palców- należy wysunąć łokcie do przodu. Widz nie jest w stanie rozdzielić twoich rąk.

Kiedy widz złączy swoje pięści musisz je rozdzielić ale w inny sposób. Połóż jeden z palców lewej ręki nad jedna z jego pięści, natomiast palec drugiej ręki umieść pod drugą pięścią.

Teraz wystarczy szybkim ruchem pchnąć dolnym palcem go góry a górnym na dół szybko rozdzielając obydwie pięści wprawiając widza w wielkie zaskoczenie.

SZTUCZKA Z HIPNOZĄ WIDZA

Iluzjonista wybiera z publiczności jedną osobę ,a następnie sadza ją na krześle i odchyla się lekko do tyłu, zakłada ręce i prostuje nogi. Hipnotyzer prosi aby pozostał w tej pozycji kilka chwil.

Następnie oznajmia publiczności, że sprawi, iż widz nie będzie w stanie wstać z krzesła. Kładzie teraz czubek palca na czole uczestnika i prosi go aby wstał z krzesła. Niestety mimo wszystkich sił nie jest w stanie się podnieść mimo, że iluzjonista dotyka go jedynie opuszkiem palca.

Kiedy palec zostaje zdjęty z czoła widz wstaje bez najmniejszego problemu.

Widz siadając na krześle powinien odchylić się nieco do tyłu a głowę wygiąć do tyłu, aby patrzał na sufit. Ręce powinien trzymać założone pod pachami a nogi muszą być nieznacznie wysunięte przed siebie.

Siedząc w takiej pozycji człowiek nie jest w stanie wstać z krzesła trzymając głowę przechyloną do tyłu a więc wystarczy nacisk jednego palca.

Sztuczka nie powinna trwać dłużej jak dziesięć sekund.

MAGICZNY SZNUREK

Iluzjonista daje publiczności kawałek sznurka aby  go obejrzała. następnie prosi widza, aby przeciął go na dwie równe części. Do każdego z otrzymanych sznurków wiesza na końcu pierścionek  poczym oba wiesza na sznurze do bielizny.

Teraz bierze zapałkę i podpala pierwszy sznurek. Minęło parę sekund a linka przepaliła się i pierścionek spadł na ziemię. Teraz podpala drugi i ... sznurek się pali ale pierścień nie chce spaść !

Przed przystąpieniem do pokazu należy równo polowe sznurka zamoczyć w mocnym roztworze soli kuchennej. Po wyciągnięciu go z wody należy go dobrze wysuszyć i oznaczyć w jakiś sposób który koniec był moczony.

Teraz wystarczy dać publiczności do przecięcia. Końcówka która nie była moczona szybko się spali, jednak tam gdzie znajduje się sól tworzą się kryształki które są w stanie utrzymać ciężar pierścionka.

Mimo iż ogień zgaśnie on nadal wisi.

BALANSUJĄCE PUDEŁKA ZAPAŁEK

Potrzebne rekwizyty - sześć pustych pudełek od zapałek. Magik bierze kolejno każde pudełek od zapałek i stawia jedno na drugim. Mimo, iż wieża staje się coraz większa a tym samym pudełka zaczynają coraz bardziej balansować i mimo że się chwieją nie spadają !

Gdy cała wieża jest postawiona iluzjonista odlicza np. od trzech i cała wieża "rozsypuje się".

Przed przystąpieniem do pokazu należy jedno z pudełek całkowicie pozbawić szufladki. teraz bierzemy to pudełko jako pierwsze a na nim stawiamy kolejne tym razem sprawne i palcem lekko wpychamy szufladę tak, aby weszła ona nieznacznie w pudełko położone poniżej.

Z każdym następnym pudełkiem należy postąpić tak samo. Nie trzeba starannie trzymać wieży bez obawy, że pudełka spadną.

Po zbudowaniu wystarczy odliczać od jakiejś liczby i dolna szufladę szybko popchnąć do góry i cala budowla rozsypuje się.

SZTUCZKA Z POKROJONYM BANANEM

Niezbędne rekwizyty - 1 banan, igła lub kawałek drutu. Iluzjonista daje publiczności banana aby obejrzała go dokładnie z każdej strony. Następnie bierze go do ręki i zaczyna obierać. Po obraniu okazuje się, że banan jest pokrojony !

Przed przystąpieniem do pokazu należy banana odpowiednio przygotować. Otóż należy w jego skórkę wbić igłę, a następnie starać się przesuwać ją w ten sposób, aby płaszczyzna igły stała się powierzchnią tnącą.

Należy czubkiem igły zrobić pełny krąg po skórce uważając przy tym by jej przy okazji nie przeciąć lub mocno uszkodzić gdyż przy obieraniu skórka może  się złamać w tym miejscu.

PRZENIKANIE MONETY

Niezbędne rekwizyty  - puste pudełko po zapałkach, moneta dwu lub pięcio- groszowa.Iluzjonista pokazuje widowni pudełko po zapałkach z otwarta szufladką tak, aby każdy mógł zajrzeć do środka i przekonać się że jest ono puste.

Następnie szybkim ruchem zamyka je i otwiera jednak tym razem nie jest ono puste... znajduje się w nim moneta !

Przed wykonaniem tej sztuczki otwórz pudełko do połowy, następnie włóż monetę między obudowę górna a koniec pojemnika (szufladę). Pokaz pudełko publiczność aby upewniła się, ze jest ono puste.

Staraj się nacisnąć na obudowę tak, aby wierzchnia cześć pudełka ugięła się i przysłoniła częściowo monetę aby nie była widoczna podczas pokazywania jej publiczności, jednocześnie wysuń szufladę tak bardzo jak będzie to możliwe.

Teraz szybkim ruchem strzepnij pudełko  zamykając je. Kiedy je otworzysz ku wielkiemu zdziwieniu publiczności będzie w nim moneta.

HIPNOZA - CIĘŻKIE POWIEKI

1.Iluzjonista prosi jednego z widzów, aby patrzał oczami prosto przed siebie, a następnie spojrzał gałkami ocznymi jak najwyżej lecz bez podnoszenia głowy. Widz powinien patrzeć  tak wysoko jak może, a następnie zamknął powieki, ale nadal aby gałki oczne skierowane były do góry.

Następnie magik będzie prosił aby ta osoba otworzyła oczy (dalej skierowane do góry). niestety mimo próby widz nie będzie w stanie tego wykonać czego dowodem będzie drżenie i mrużenie powiek.

2.Teraz iluzjonista prosi uczestnika aby się rozluźnił i skierował gałki oczne tak, jakby chciał popatrzeć na podłogę a następnie otworzył powieki. jednak tym razem rozkaz zostanie wykonany bez problemu

Sztuczka opiera się na zasadzie pracy mięśni. Nie można otworzyć oczu, kiedy gałki są skierowane do góry, jeśli patrzą w dół- tak.

PRZENIKANIE MONETY PRZEZ KUBEK

Potrzebne rekwizyty - 2 kubki lub szklanki, kilka monet, karta do gry.Iluzjonista kładzie na stole kubek, poczym na kubku kładzie kartę do gry a na tej karcie jeszcze jeden kubek. następnie bierze monety i pokazuje je publiczności i wrzuca do górnego kubka (dobrze by było aby kubki były przeźroczyste).

Podczas gdy iluzjonista wrzuca monety do kubka jedna z nich przenika przez kartę i ląduje w dolnym kubku!

Pomiędzy dolną krawędzią kubka a kartą umieszczona jest moneta nieznacznie przechylona do środka. która jest podtrzymywana jedynie przez ciężar karty i kubka. Podczas wrzucania monet do górnego kubka wystarczy nieznacznie szturchnąć dolny kubek, albo podnieść lekko kartę, a dolna moneta wyląduje na dnie kubka.

SUCHA DŁOŃ

Potrzebne rekwizyty - miska z woda, talk.Iluzjonista wkłada rękę do miski z wodą. Po wyjęciu okazuje się, że ręka jest równie sucha jak przed wsadzeniem jej do wody.

Przed zanurzeniem ręki w wodzie należy natrzeć rękę talkiem. Po wyciągnięciu ręka będzie sucha.

TRIK CHUSTECZKA

Potrzebne rekwizyty - cienki drucik, chusteczka.Iluzjonista chwyta za przeciwległe końce chusteczki, a następnie energicznym ruchem rozciąga ja i stawia pionowo na palcu. po około 5 sekundach zdejmuje ją i zgniata chusteczkę i ja strzepuje.

Sekret sztuczki - chusteczka posiada poprowadzony cienki drucik między dwoma przeciwległymi końcami chusteczki.

MAGNETYCZNE SIŁY

Iluzjonista wybiera spośród publiczności jednego widza, "na oko" znacznie silniejszego niż on. Następnie styka koniuszki wyprostowane palce wskazujące na wysokości klatki piersiowej i trzyma je tak przez kilkanaście sekund by wytworzyć "siłę magnetyczną".

Następnie prosi silniejsza osobę od siebie, aby starała się odciągnąć owe palce od siebie- lecz nie idzie!

Cała filozofia tkwi w położeniu rąk. otóż iluzjonista dociskając palce na wysokości klatki piersiowej ma znacznie większa przewagę siłową niż widz, który stara się rozłączyć twoje ręce.

JAK WSADZIĆ JAJKO DO BUTELKI

Tej sztuczki raczej do magicznej nie należy zaliczać, ale i tak jeśli się pokaże komukolwiek butelkę a wewnątrz jajko o średnicy kilkukrotnie większej od szyjki butelki wprawi się go w wielkie zdumienie.Potrzebne akcesoria:1 jajko, butelka o w miarę szerokiej szyjce, soda, ocet, słoik, woda.

Bierzemy jedno kurze jajko i myjemy je starannie usuwając z niego resztki zabrudzeń, pierza itp. Cała sztuka polega na zmiękczeniu skorupki jajka kwasem octowym czyli pospolitym octem. Bierzemy więc słoik i nalewamy do niego octu tak, aby jajko było w nim całkowicie zanurzone.

Ocet powinien być jak najwięcej procentowy. 18% jest to niezbędne minimum. Czym jest on mocniejszy, tym skorupka bardziej zmięknie i będzie można je włożyć do węższej butelki. W zależności od zawartości procentowej octu jajko powinno w nim leżeć od ok. 15 do 30 godzin.

W tym czasie będą zachodzić reakcje w skutek czego będą się wytwarzać na powierzchni niewielkie ilości zanieczyszczeń. Jeśli stwierdzimy, iż skorupka jest już na tyle miękka iż zmieści się przez otwór butelki to delikatnie palcami przeciskamy jajko przez jej otwór.

Jeżeli jednak otwór wydaje się zbyt ciasny aby przecisnąć jajko wystarczy wtedy igłą przebić miękką skorupkę w jednym miejscu i „upuścić” troszkę białka.

Gdy mamy już jajko wewnątrz opakowania należy przygotować w osobnym pojemniku mocno rozcieńczony roztwór sody w wodzie, a następnie wlewamy go do butelki i pozostawiamy na parę minut. Roztwór zmieniamy kilkakrotnie póki skorupka jajka nie stwardnieje.

MAGICZNE KOLORY - SZTUCZKA Z WODĄ I SZKLANKAMI

Pokrojone liście czerwonej kapusty zalej wrzącą wodą. Po ostygnięciu przelej płyn do szklanki. Trzy pozostałe szklanki  napełnij do połowy wodą. Do jednej dodaj ocet, do drugiej sodę,a w trzeciej pozostaw czysta wodę.

Po kolei dolewaj do szklanek  fioletowy płyn z kapusty. Szklanka z octem zabarwi się na czerwono, woda z sodą na zielono, szklanka z samą wodą będzie fioletowa.

To jest świetne.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
1 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.