Katar 2022 i stadiony na mistrzostwa świata w piłce nożnej

Katarskich stadionów pozazdrościć mogą wszyscy dotychczasowi organizatorzy piłkarskich mistrzostw. Projektanci dołożyli wszelkich starań żeby budowle nie tylko nawiązywały do obyczajów i tradycji organizatorów, ale przede wszystkim, swoim wyglądem zaszokowały cały świat i w rzeczy samej kibiców.

Głównym twórcami tych architektonicznych cacek, jest znana firma  Albert Speer & Partner. Biuro projektantów opracowało stadiony, aby w 2022 roku impreza World Cup, została zapamiętana przez kibiców nie tylko podczas trwania rozgrywek , ale na nieco dłużej.

Wszyscy , którzy przyjadą do miasta Ad-Dauha, zobaczą piękny obiekt Doha Port Stadium. Będzie on mógł pomieścić na trybunach 45 000 osób, a w czasie piłkarskich zmagań, fanów piłki ochłodzi naturalna klimatyzacja.

Cała elewacja stadionu będzie polewana specjalnie filtrowaną wodą morską, co sprawi ,że nawet w suchym i upalnym katarskim klimacie, oglądanie meczu z trybun będzie miłe i przyjemne. Prawdopodobnie ten stadion zostanie całkowicie rozebrany po zakończeniu mistrzostw.

Katar Doha-Port-Stadium

Katar stadion na mistrzostwa 2022.r

Kolejnym pięknym obiektem, na którym odbędą się piłkarskie mistrzostwa jest obecnie stojący w mieście Ad-Dauha stadion Al-Gharrafa Stadium. Przed rozgrywkami w 2022 roku ma przejść gruntowną przebudowę. Zmieni się nie tylko wygląd zewnętrzny obiektu ale i też zwiększy się jego ilość miejsc.

Obecnie stadion Al-Gharrafa może pomieścić 21 175 tysięcy osób , po przebudowie ilość tych miejsc wzrośnie do 44 740. I po mistrzostwach organizatorzy chcą wrócić do poprzedniego stanu i zmniejszą jego trybuny do 22 tysięcy osób. Ten obiekt trochę przypomina nasz Stadion Narodowy w Warszawie, tylko że w Katarze, elewacja jest bardziej kolorowa.

Al-Gharrafa widziany z góry

stadion Al-Gharrafa

W mieście Madinat ash Shamal stanie śliczny nawiązujący do katarskiej tradycji morskiej stadion Al-Shamal Stadium. Swoim wyglądem będzie on przypominał tradycyjną łódź rybacką jaką mieszkańcy Kataru wypływają w morze od dziesiątek lat na połowy. Nowoczesny obiekt sportowy pomieści ponad 45 tysięcy osób i tak jak inne obiekty, tuż po imprezie, jego trybuny  zostaną zmniejszone do 25 500 osób.

Al-Shamal Stadium widok z przodu

Stadion Al-Shamal

Film z prezentacją stadionów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 , które odbędą się w Katarze.

Wideo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
1 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.