FBI ujawnia tajne akta z Roswell o katastrofie UFO

Po ponad pięćdziesięciu latach amerykańska służba wywiadowcza FBI zdecydowała odtajnić akta dotyczące katastrofy UFO w Roswell. Tajemniczy incydent wydarzył się na pustyni 2 lipca 1947 r. w stanie Nowy Meksyk ok. 120 km na północny zachód od słynnego dziś miasta Roswell. Wśród zwolenników teorii życia pozaziemskiego, istnieje przekonanie, że wydarzenie to mogło wpłynąć na całą rasę ludzką.

Wiadomość o rzekomym rozbiciu się pod Roswell niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO) z dziwnie wyglądającymi istotami pozaziemskimi, obiegła i wstrząsnęła całym światem. Katastrofa, która miała miejsce w tamtych czasach pozostaje żywa w mediach po dziś dzień. Incydent stał się jedną z największych zagadek na świecie. Zawiązało się wiele stowarzyszeń próbujących dojść prawdy na własną rękę.

Tragedia spod Roswell, była na początku ogłoszona przez wojsko amerykańskie, lecz później z niewiadomych powodów wszystkiemu zaprzeczano, że coś takiego w ogóle nie miało miejsca. Armia amerykańska zaczęła dementować wszelkie doniesienia oraz relacje naocznych świadków i tym samym pogrzebano na lata całą sprawę. Wszelkie zapiski z tamtych dni, FBI utajniło i były strzeżone aż do dzisiaj.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych, sprawa katastrofy z Roswell, na powrót wraca na pierwsze strony gazet. Amerykańskie służby wywiadu, postanowiły odtajnić wszystkie akta związane z okolicznościami rozbicia się pozaziemskich istot na pustymi. Jeden z ujawnionych dokumentów jest zapiskiem, agenta specjalnego FBI Guya Hottela, prowadzącego dochodzenie w sprawie Roswell. Śledczy z sił powietrznych oznajmił, że w Nowym Meksyku znaleziono trzy tzw. "latające spodki" Opisał je jako okrągłe z wypukłym środkiem, o średnicy mniej więcej 50 stóp (około 15 metrów)

W każdym z nich znajdowały się trzy nadpalone humanoidalne ciała, o wzroście 3 stóp (około 1 metra) ubrane w metaliczne skafandry z wyjątkowo wytrzymałego materiału. Ciała były zabandażowane w podobny sposób w jaki bandażuje się pogromców rekordów prędkości lub pilotów testowych.Według tego samego informatora, katastrofę pojazdów pozaziemskich, mogła spowodować wyjątkowa aktywność radarów w wojskowej bazie w Nowym Meksyku. Taka aktywność fal radiowych, mogła spowodować zakłócenie w urządzeniach nawigacyjnych kontroli lotu na pokładzie spodków, co w rezultacie doprowadziło do rozbicia się UFO.

Zobacz odtajnione akta FBI ws. UFO z Roswell. pilik PDF jęz [EN]

Film to prawie 17 minutowy dokument, przedstawiający sekcję zwłok obcego spod Roswell, która była przeprowadzona przez wojskowych lekarzy. Materiał z rzekomej autopsji, okazał się zwykłym oszustwem, co udowodniono autorowi filmu, choć sam autor zarzekał się, że jest on prawdziwy. Nie mniej warto go obejrzeć ponieważ jest ciekawie zrobiony.

Wideo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
9 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.