Co oznaczają sny ze zmarłymi

Dowiedz się co znaczą sny ze zmarłymi. Obszerna lista ciekawych senników z ebookami i audiobookami do pobrania za darmo, w której znajdziesz wiele odpowiedzi na wszystkie pytania o snach. Artykuł jest wprowadzeniem do tajemniczego świata jakim są sny o zmarłych. Kiedy zmęczeni zamykamy oczy tracimy kontakt ze światem zewnętrznym. Umysł wyłącza się przechodząc w fazę głębokiego snu, gdzie zaczynamy dostrzegać twarze znajomych różne miejsca czy sytuacje. Niektóre sny są tak realistyczne, że potrafią na stałe wryć się w pamięć.

 

Podczas snu przenosimy się w inny jakby ponadczasowy wymiar, stajemy się aktorami we własnym wyimaginowanym świecie. Możemy unosić się w powietrzu jak ptak nad koronami drzew, przezywać chwile erotyczne czy podziwiać piękne miejsca. Są też takie kiedy mogą przyśnić się osoby zmarłe.

 

Sny i zmarli

 

Gdy śni się zmarły

 

Przeważnie jest to sen bardzo realny i raczej nie należy do tych przyjemnych. Potrafi przywrócić różne wspomnienia, wzbudzić strach i lek. W większości przypadków, gdy śni się zmarły, dokładnie widzimy szczegóły postaci, potrafimy rozpoznać czy wobec nas ma dobre lub złe zamiary.

 

Zmarli pojawiający się w snach, często wyglądają bardzo pogodnie i szczęśliwie. Rzadko się zdarza, że straszą koszmarnym wyglądem, próbują skrzywdzić czy dręczą, ale to nie oznacza, że w ogóle takich snów nie ma.

 

Według pradawnych wierzeń, sen jest jedyną sferą, w której dusze zmarłych mogą kontaktować się osobami żywymi. Cel tych kontaktów bywa różny, może to być powiadomienie o śmierci kogoś bliskiego, prośba o modlitwę lub załatwienie jakiejś niedokończonej sprawy.

 

Czasem nawiedzenie zmarłego we śnie jest ostrzeżeniem przed jakimś niebezpieczeństwem, ciężką chorobą lub przygotowaniem do poważnych kłopotów.

 

Nie zawsze sen ze zmarłym oznacza coś niedobrego?

 

W większości przypadków pojawia się: zmarła babcia, dziadek, mąż, żona, przyjaciel, dziewczyna, chłopak lub dziecko. Zmarli odwiedzają nas we śnie żeby poczuć bliski kontakt z kimś kogo mocno kochali czy pragną po prostu się pożegnać.

 

Jednak istnieją też przekazy ostrzegawcze, gdzie zmarły próbuje prowadzić nas w jakieś niemiłe i nieznane straszne miejsce. Taki sen można potraktować jako zapowiedź śmierci osoby śniącej.

 

Również się zdarza, że po przebudzeniu natychmiast wpadamy w zakłopotanie próbując dociec, co zmarły chciał nam powiedzieć oraz co taka wskazówka oznacza.

 

Ostrzeżenie o śmierci

 

Bywają sny, w których zmarły podaje nam dłoń prowadząc w nieznane, ciemne, często niemiłe i chłodne miejsce. Jest to sygnał, że chce nas zabrać do swojego świata. Takiego snu nie można bagatelizować, należy zebrać w sobie wszystkie siły i natychmiast obudzić się.

 

Jest to zaproszenie do śmierci, więc musimy zrobić wszystko aby wyrwać się z pułapki. W najgorszej sytuacji są ciężko chorzy, którym nagle we śnie zmarły podaje dłoń. Jest to zły sygnał i przeważnie oznacza śmierć.

 

W podobnej sytuacji są chorzy w czasie skomplikowanych operacji, podłączone do aparatury w głębokiej narkozie i często widzą zmarłą duszę bliskiego, która próbuje zabrać chorego w jakieś dziwne mroczne miejsce.

 

Opiekun zza światów

 

W innych przypadkach kiedy podczas snu doznajemy krzywdy, zapadamy na ciężką chorobę lub umieramy. Nagle widzimy jak zmarły stoi obok i nic nie robi, a nawet pogodnie się uśmiecha. Nie mamy się czego bać jest to dobry znak i możesz być pewny, że Cię pilnuje.

 

Próbuje Ci pomóc na wszelkie sposoby, strzeże Cię w świecie rzeczywistym i pomaga. Biski robi wszystko żebyś wyzdrowiał i poczuł się szczęśliwy. Z duszą zmarłego powinniśmy dużo rozmawiać, nie bać się i zadawać jak najwięcej pytań, ponieważ jak nas odwiedziła to ma jakiś zamierzony konkretny cel.

 

Dopóki panujemy nad sytuacją i wszytko przebiega dobrze, starajmy się zachować duży poziom siły mentalnej, który w razie zagrożenia spowoduje ewentualne wybudzenie.

 

Niektórych przypadkach, gdy widzimy zmarłego, który stoi po drugiej stronie ulicy, drogi lub ścieżki. W każdym bądź razie w niedalekiej odległości od Ciebie, a miedzy wami jest mniejsza lub większa przeszkoda.

 

Może to oznaczać kilka rzeczy – Popełniasz umyślnie wiele błędów i zmarły zawodzi się na tobie. Dzieli was mała przeszkoda do spotkania, najczęściej może oznaczać to śmierć. Chce Ci pomóc, czuwać nad tobą. Bardzo Cię kocha, ale pomimo tego, nie potrafi przełamać tej bariery, która stoi pomiędzy wami i oddziela was od siebie.

 

Jest to znak, że prosi o uczestniczenie w jej pogrzebie, zorganizowanie rodzinnych świąt, modlitwę i mszę, zgody ze skłóconą rodziną, spotkania z przyjaciółmi. Wtedy, albo chcę Cię ostrzec, albo wesprzeć lub też bez żadnej przyczyny pokazać, że jest z tobą cały czas.

 

Sny z opiekunem mogą oznaczać:

 

1.Popełniasz umyślnie wiele błędów i po prostu osoba zawodzi się na tobie, chcę Cię ostrzec żebyś nie popadł w kłopoty.

 

2.Dzieli was mała przeszkoda do spotkania, najczęściej może oznaczać, wypadek, ciężką chorobę i śmierć.

 

3.Chce Ci pomóc, czuwa nad tobą i nie wie jak to przekazać. Bardzo Cię kocha, ale pomimo tego, nie potrafi przełamać tej bariery, która stoi pomiędzy wami i oddziela was od siebie. Może to być z twojej przyczyny, lub z obydwu osób. Zmarły chcę pomóc lecz nie ma wpływu w świat żywych, więc kontaktuje się we śnie.

 

4. Inne sny jak rozmowa ze zmarłą osobą -  jest to bardzo realny przekaz, nad którym warto się głęboko zastanowić. Jeśli zmarły dosłownie przekazuje nam jakieś informacje to ma w tym ważny cel. Kocha Cię i chce Twojego szczęścia, przestrzega przed kontaktami ze złymi ludźmi lub ostrzega bo ktoś chce wyrządzić krzywdę.

 

Gorąco też zapraszamy do komentowania i udzielania odpowiedzi pod artykułem.