Andres Godoy - jednoręki wirtuoz gitary klasycznej

Andres Godoy urodził się w San Antonio w Chile, jest wyjątkowym i niesamowicie uzdolnionym muzykiem, który dzielnie stawił czoło wszelkim przeciwieństwom losu. Miłość do muzyki i chęć dalszej gry na gitarze klasycznej przezwyciężyła jego trwałe kalectwo, któremu uległ gdy miał 14 lat. Młodziutki wówczas artysta, grywał w szkolnym zespole Los Halcones "Sokoły". Pewnego dnia, podczas prac na polu wydarzyła się straszna tragedia, maszyna oderwała chłopcu całe prawe ramię. Wypadek odcisnął straszne piętno na młodym muzyku i to dramatyczne wydarzenie jednoznacznie przekreśliło dalszą jego karierę muzyczną.

Po długo trwałym leczeniu i rehabilitacji, Andres postanowił wrócić do pasji jaką kochał, więc zaczął ćwiczyć na instrumencie. Poszedł na lekcję nauki gry na gitarze klasycznej, gdzie poznał różne style i techniki. Jego determinacja była tak ogromna, że z biegiem czasu opracował własny niepowtarzalny styl, który nazwał "Taptap". Technika jaką gra Andres, polega na delikatnym szarpaniu strun i uderzaniu opuszkami palców o gryf. Muzyk doszedł do takiej perfekcji, że trudno jest odróżnić czy na gitarze gra pełno sprawny muzyk.

Jego twórczość zainteresowała wielu czołowych artystów chilijskiej sceny. Każdy chciał zagrać z Andresem i tym samym pokazać światu, że nawet tak straszne inwalidztwo nie stoi na przeszkodzie aby spełniać swoje marzenia. Muzyka jaką komponuje Andres Godoy to rock z elementami jazzu i korzeniami folklorystycznymi.

https://www.youtube.com/embed/kmrM3EUkMi0

https://www.youtube.com/embed/45BpLgnmZjU

Wideo: 

Dodaj komentarz