Zmiany klimatu - Ziemię czeka nowa epoka lodowcowa

Według wyliczeń naukowców z Rosyjskiej Akademii Nauk, już za kilkanaście lat na Ziemi może nastąpić kolejna epoka lodowcowa. Pierwsze oznaki nadciągającego ochłodzenia zaobserwujemy w 2014 roku, będzie to początek długotrwałego 200 letniego kolejnego okresu zlodowacenia świata. 

Pierwsze poważne podmuchy zimna odczujemy już w 2014 roku, szczytowa faza epoki lodowcowej ma przypaść w połowie naszego wieku na lata 2055 - 2060. Rosyjscy uczeni stawiając diagnozę, przeanalizowali kilka kluczowych faktów jakie miały miejsce na naszej planecie podczas wcześniejszych zlodowaceń.

Studiując stare kroniki spisywane przez ówczesnych obserwatorów i meteorologów, wzięli pod uwagę takie czynniki jak; wzmożona aktywność Słońca, zmiany klimatu, średnie temperatury jakie w tych latach występowały. Porównanie tych danych z klimatem jaki obecnie panuje na Ziemi, nie wróży nam nic dobrego. Z obserwacji pogody na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, okres zlodowacenia już dawno się zaczął.

Klimatolodzy twierdzą ,że od połowy lat 90 jesteśmy świadkami częstego występowania dziwnych anomalii pogodowych. Ostatnio zaobserwować można, padający śnieg w Afryce, silne niszczycielskie wiatry, potężne huragany, silne burze z tornadami, a nawet ulewne deszcze w miejscach, gdzie nigdy, lub prawie wcale deszcz nie padał od dziesiątek lat.

Mieszkańców Ziemi w najbliższym stuleciu czeka nie tylko kolejna próba walki z zimnem, lecz będziemy musieli, zmagać się z wieloma klęskami żywiołowymi, nieurodzajem, nagłymi powodziami i dokuczliwymi chorobami. Prawie w każdym odnotowanym  przypadku, do którego dochodziło do zlodowacenia, takie zmiany były poprzedzone dramatycznymi faktami.

Na początku dochodziło do oziębienia się planety, co w dalszej części prowadziło do wielkiego głodu, chorób i masowych wybuchów epidemii. Szczęśliwcy, którzy przeżyją, będą zmuszeni do  migracji i długiej wędrówki w poszukiwaniu lepszego, cieplejszego miejsca na ziemi. Póki co zostało nam jeszcze trochę czasu, więc korzystajmy śmiało z dobrej pogody i dobrodziejstw natury.

Kategorie:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
5 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.