Wyspa jadowitych węży

Brazylijska wyspa jadowitych wezy

Na świecie istnieje miejsce w którym na pewno nikt nie chciałby przebywać. Jest to wyspa o nazwie Ilha de Queimada Grande zwana inaczej jako ,,Wyspa Węży”. Aby dowiedzieć się więcej faktów warto przeczytać artykuł.

Określa się, że na jeden metr kwadratowy przypadka liczba od 1 do aż 5 gadów. Przebywają tam żmije, które zgodnie z wszystkimi legendami ,,topią i pochłaniają” ludzkie mięso. Ta wyspa składa się z zaledwie 43hektarów i leży u wybrzeży Brazylii. Znajduję się na niej aż 4 tysiące śmiertelnie jadowitych węży i właśnie dzięki temu zyskało miano jako ,,Wyspa węży”. Badania naukowców określają to, że gęstość występowania tych gadów to szacunek jako jeden osobnik na metr kwadratowy chociaż bardzo często wszyscy mieszkańcy okolicznych lądów określają to jako 5 osobników.

Tym faktem, który powoduję iż wyspa staję się być jeszcze bardziej niebezpieczna to także fakt, że można odnaleźć tam żararaki wyspowe a dokładniej chodzi tu o najbardziej jadowite żmije na świecie. Warto powiedzieć o tym, że jad jest od trzech do pięciu razy silniejszy w porównaniu do każdego innego węża, którego można spotkać na innym kontynencie. Dodatkowo legendy głosić będą o tym, że jad z tej okolicy bez problemu jest w stanie stopić i pochłonąć ludzkie mięso.

Z tego względu, że ,,wyspa węży” otrzymała status jako niebezpieczne miejsce pojawiają się koło niej bardzo duże liczby legend. Jedna z opowieści dotyczy tego, że samotny nieświadomy niebezpieczeństwa rybak dokonał podróży na wyspę po banany. Bohater legendy po dostaniu się na brzeg od razu został ukąszony przez węża. Zdołał wrócić bardzo szybko do swojej łodzi ale jednak ataku żararaki nie przeżył. Kilka dni później został znaleziony dryfujący na łodzi, pełny krwi. Druga legenda opowiada o tym, że konserwator latarni wybrał się na wyspę ze swoją rodzina. Po zakończonej pracy, mężczyzna razem ze swoją wybranką i dziećmi miał przenocować w budynku. Ta noc nie była dla nich szczęśliwa ponieważ poprzez okno wdarły się węże. Atak nastąpił na całą jego ,,familię” i nikt nie przeżył. Te opowieści mogą być przesadzone ale co należy zauważyć jest to, że wszyscy pobliscy mieszkańcy całkowicie drżą w przypadku tej wyspy.

Dlaczego na tej wyspie zamieszkuję tak duża liczba węży. To wszystko przez to, że tutaj zamieszkiwały jeszcze 100 tys. lat temu te gady w tym momencie gdy Ilha de Queimada Granda była jeszcze w połączeniu z kontynentalną częścią Brazylii.

Ciekawostką jest to, że na tą wyspę prawdopodobnie mogą dostać się jedynie te osoby, które mają specjalne zezwolenie. Warto dodać o tym, że tak w zasadzie nikt by tam nie przeżył jednego dnia bo niektórzy mieszkańcy okolicznych wysp są przekonani o tym, że tutaj odnaleźć można nawet 5 węży na jeden metr kwadratowy. Duża liczba gatunków jadowitych węży powoduję to, że wyspa już długi okres czasu zostaje określana jako najbardziej niebezpieczna pomimo tego, że jej powierzchnia nie robi żadnego większego wrażenia w przypadku innych wysp, które można odnaleźć w Brazylii.

Kategorie:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
5 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.