Wordpress pierwsze kroki łatwej instalacji własnego blogaska

Wordpress instalacja systemu

Wordpress jest darmowym i wygodnym w obsłudze systemem zarządzania treścią. Idealnie nadaje się do prowadzenia własnego bloga, strony firmowej, a nawet dużego portalu internetowego. Posiada ogromną ilość wtyczek, motywów i świetne wsparcie pomocy polskiej społeczności. Żeby przystąpić do instalacji silnika Wordpress potrzebujemy odpowiedniego serwera WWW z obsługą PHP i MySQL. Jeśli mamy już wykupiony hosting to pobieramy najnowszy pakiet instalacyjny z polskim tłumaczeniem i zabieramy się do instalacji.

Pobrane skrypty, należy rozpakować i wysłać na serwer do głównego katalogu root. Przeważnie pliki przesyłamy za pośrednictwem dostępnego menadżera w panelu admina lub dowolnego klienta FTP. Wgrywamy całą zawartość do katalogu /twojadomena.pl/public_html. Następnie w panelu administratora MySQL, tworzymy bazę danych. W głównym folderze /root zmieniamy nazwę pliku konfiguracyjnego wp-config-sample.php na wp-config.php i wpisujemy do wp-config dane z utworzonej bazy wraz z nazwą bazy MySQL, użytkownika i hasło, po czym zapisujemy.

Jeśli wszytko zrobiliśmy dobrze, to po wpisaniu w wyszukiwarkę pełnego adresu domeny, ujrzymy automatyczny instalator, który pomoże wstępnie skonfigurować podstawowe ustawienia Twojej witryny. Wpisujemy nazwę strony, login i hasło administratora oraz ustalamy czy strona ma być indeksowana przez wyszukiwarki czy NIE - oczywiście zaznaczamy na TAK. W przeciwnym razie roboty indeksujące nie będą odwiedzały Twojej witryny. Pozostanie tylko doinstalować potrzebne wtyczki oraz wybrać stosowny motyw związany z tematyka serwisu.

Instalacja Wordpressa na serwerze w kilku punktach.

1. Pobierz paczkę z najnowszym wydaniem w polskiej wersji

2.Instalacja Wordpress na serwerze za pomocą klienta FTP

3. Konfiguracja pliku wp-config.php

4. Żeby sprawdzić czy strona wyświetla się, wpisz w pasek przeglądarki pełny adres domeny i kliknij Enter

5. Skonfiguruj podstawowe ustawienia strony WWW

6. Zaloguj się do panelu administratora i możesz publikować pierwsze wpisy

W przypadku instalacji sklepu internetowego, należy dostosować regulamin do obecnego prawa UE i podać informacje np. RODO PrestaShop

Kategorie:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.