W Irkucku spadł z kosmosu niezidentyfikowany obiekt

W rosyjskim obwodzie irkuckim wybuchła panika na wieści o pojawieniu się na niebie tajemniczego niezidentyfikowanego obiektu, który przyleciał z kosmosu i nagle zniknął jak kamfora w syberyjskiej puszczy. Rosyjscy badacze z Państwowego Instytutu Astronomicznego w Irkucku odebrali od miejscowej ludności doniesienia o pojawieniu się na niebie dziwnie wyglądającego obiektu przypominającego UFO.

Według obserwatorów zjawiska, obiekt ten rozświetlała jasna poświata, któremu podczas lotu towarzyszył głośny świst, po czym usłyszeli  eksplozję i obiekt zniknął. Jak twierdzili naoczni świadkowie zdarzenia, tajemniczy obiekt lecący z kosmosu spadł gdzieś na ziemię. Zaniepokojone rosyjskie władze wysłały w rejon miejscowości Witim specjalne grupy operacyjne, aby odszukały niezidentyfikowany obiekt. Według lokalnego dziennika na ziemię mógł spaść meteoryt lub fragment satelity telekomunikacyjnego.

Natomiast jeśli na syberyjską ziemię upadł meteoryt, to jest mało prawdopodobne żeby grupie poszukiwawczej udało się odnaleźć jego ślady. Takie obiekty ulegają zazwyczaj całkowitemu unicestwieniu podczas upadku. Spalają się w atmosferze i rozpadają się na drobne fragmenty przy uderzeniu o ziemię. Obecnie rozpatrywane są dwie wersje tajemniczego zdarzenia – upadek meteorytu lub upadek fragmentu satelity. Prawdopodobieństwo katastrofy samolotu jest całkowicie wykluczone, ponieważ nie ma danych o zaginięciu statków powietrznych, a loty nad tym terytorium nie odbywały się w tym czasie.

Kategorie:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
3 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.