Podróż na kraniec wszechświata - lektor pl

Producentem filmu jest National Geographic, do montażu wykorzystano najnowsze techniki animacji komputerowej. Dokument powstał z fotografii wszechświata wykonanych przez  teleskop Hubble’a oraz z zapisów video nadesłanych przez rejestratory sond kosmicznych. Twórcy tego popularno naukowego filmu, zafundowali widzowi doskonałą lekcję edukacji połączoną z pięknymi zdjęciami kosmosu i zapierającymi dech efektami wideo.

Oglądając film odbędziemy podróż po odległych galaktykach wszechświata, przemierzymy najdalsze zakątki kosmosu jakie obecnie odkryła nauka. Zobaczymy na własne oczy jak wyglądają nieznane dla zwykłego człowieka ; gwiazdy, planety, mgławice i komety.

Podczas dalekiej podróży, dowiemy się co to są czarne dziury, ciemna materia oraz jak wyglądają powierzchnie takich planet jak Jowisz czy Mars. Poznamy tajemnice tworzenia się nowych galaktyk i mgławic. Będziemy świadkami narodzin i śmierci całych konstelacji gwiezdnych czy odległych światów.

Przebędziemy niewyobrażalną daleką drogę w nieznane przestworza, odkryjemy też odległe ciała niebieskie, które znajdują się 300 trylionów kilometrów od naszego globu. Cofniemy się w czasie aż do chwili, kiedy narodził się wszechświat. Podsumowując jednym słowem film "Podróż na kraniec wszechświata" jest wspaniałym i godnym polecenia materiałem naukowym nie tylko dla miłośników astronomii.

Wideo: 
Podróż na kraniec wszechświata
Kategorie:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.