Fotografie z eksplozjami bomby atomowej

Prezentowane poniżej zdjęcia wybuchów nuklearnych są cudowne i za razem wywołują lęk. Sam widok eksplozji bomby atomowej można porównać do piękna niosącego śmierć i niszczycielskie piekło. Armie świata nie zważając na środowisko naturalne, przeprowadzały próby jądrowe, rujnując nieodwracalnie wszystko co tam żyło. Szczególnie taką próbą jądrowa była operacja Crossroads. To był drugi test wybuchu jądrowego w historii ludzkość przeprowadzony na otwartym morzu.

repliki bomby atomowej Little Boy i Fat Man

Doświadczenie było kontynuacją badań nad skutkami wybuchu jądrowego na okręty marynarki wojennej znajdujące się w epicentrum eksplozji. Bombę atomową zdetonowano na głębokości 27, 5 metra, siła detonacji miała 23 kilotony. Próbę detonacji bomby A wykonano na atolu w pobliżu słynnej wyspy Bikini 24 lipca 1946 r. Wojskowi do eksperymentu użyli flotyllę ponad 90 okrętów; USS Saratoga, USS Arkansas, w tym okręty podwodne USS Apogon i USS Pilotfish, Nagato.

Wybuch bomby wodorowej operacja zamek 1954 r. Atol Bikini

Większość okrętów podczas potężnego wybuchu uniosła się kilkanaście metrów ponad poziom lustra wody i wywróciła się ulegając destrukcji. Fala uderzeniowa detonacji była tak potężna, że wyrwała kilka milionów ton wody w górę. Słup wody uniósł się na wysokość 600 m, a jego grubość wynosiła ok 100 m.

Oczywiście wybuch spowodował ogromne fale w oceanie, a cały obszar laguny wraz z Bikini został skażony śmiertelnym pyłem radioaktywnym na długie miesiące i lata. Po wojskowych próbach nuklearnych do dnia dzisiejszego poziom promieniowania w rejonie Bikini jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a środowisko naturalne skażone. Czytaj więcej - Próby wybuchów broni atomowej na atolu Bikini i wyspach Marshalla.

Wideo: 
Oryginalne archiwalne materiały zdjęciowe z wybuchami bomb atomowych
Kategorie:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zabezpieczenie przeciw spam bootom, wpisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.