Czy warto płacić za hosting stron internetowych

hostingi stron internetowych

W internecie można znaleźć wiele serwisów oferujących darmowy hosting stron www. W tym artykule postaram się odpowiedzieć kiedy warto zapłacić za hosting i jakie wady mają darmowe serwisy.

Podstawową kwestią która powinna zadecydować o wyborze typu hostingu jest przeznaczenie strony. W przypadku tworzenia bloga osobistego na dowolny temat możemy rozważyć skorzystanie z darmowego serwisu hostingowego. Każda bardziej skomplikowana forma witryny internetowej będzie wymagała inwestycji w serwer. W przypadku działalności komercyjnej jest to nieuniknione. Aktualnie funkcjonuje wiele firm oferujących hosting na naszym rynku jednak jest jedna, która zasługuje na szczególną uwagę. Firma Progreso, bo o niej mowa to najstarsza polska firma działająca na polu serwerów i hostingu stron internetowych. Nowoczesne technologie i dobra obsługa zagwarantowały jedną z najlepszych ofert na rynku, jest ona dostępna praktycznie u każdego dobrego hostingodawcy.

Jeśli nasza strona nie służy do użytku komercyjnego, to bez wątpienia możemy skorzystać z alternatywnych źródeł, jakimi są darmowe serwisy hostingowe. 

  • cba.pl - 1GB miejsca, dwa konta pocztowe i niestety spora ilość reklam
  • prv.pl - 1,5GB miejsca, jedno konto pocztowe, brak limitu transferu i tak jak wyżej - reklamy
  • hostinger.pl - 2GB miejsca, 100GB transferu i co najważniejsze brak reklam
  • 24tm.pl - 10GB miejsca, 100GB transferu i tak jak wyżej - brak irytujących reklam na stronie
  • ct8.pl - 3GB miejsca, brak limitu transferu i brak obecności reklam - jedna z lepszych ofert w zestawieniu
  • koon.pl - 3GB miejsca, 50GB transferu miesięcznie oraz reklamy na stronie

Jak widać w powyższym zestawieniu, najlepszą ofertę oferuje ct8.pl. Dzięki temu, że posiada nielimitowany transfer danych otwiera nowe możliwości przed użytkownikami. Nie trzeba się obawiać o to, że strona zostanie przeciążona w najmniej odpowiednim momencie. Brak reklam i całkiem spora ilość miejsca powoduje, że w przypadku niekomercyjnego użycia strony nie będzie widać różnicy w stosunku do płatnego serwera.

Same parametry to jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma doświadczenie pracowników firmy oraz obsługa klienta. Szybkie rozwiązywanie problemów przez wsparcie techniczne to bardzo ważny argument skłaniający do wyboru płatnego planu hostingu, dzięki któremu klient zostanie otoczony opieką profesjonalistów. 

Kategorie:

Dodaj komentarz